YARIŞ TİPİ PANEL YELKENLER

Olimpic Sails Türkiye, yüksek teknoloji kumaşların kullanıldığı bu cins yelken üretimini sıklıkla uygulamaktadır.

İngiliz kumaş üreticisi Bainbridge marka birinci kalite lamine kumaşların ve aksesuarların kullanıldığı Yarış Tipi Panel Yelkenler teknesinden yarışlarda teknelerinden yüksek randuman almak isteyen yarış teknesi sahibi müşterilerimizin ihtiyacına rahatlıkla cevap verebilen bir ürünlerimizdir.

Radial Dizayn ismi verilen kesim tipinin uygulandığı, çok adet panelden oluşan bir tasarım tipidir. Aşağıdaki resimlerde dikkat edilmesi gereken nokta yelkenin panellerinin kesim şekilleridir.Yarış Tipi Panel Yelkenlerin imalatında kullanılan özel tip yelken kumaşları, sandviç sistemde katmanların birbirine lamine edilmesi ile sağlamlaştırılan, aynı zamanda hafif bir kumaş elde edilen bir formül ile üretilir. Bu kumaşların kullanıldığı yelken tipinde zaman zaman 2 farklı kumaş bir yelkende kullanılır.Böylece yelkenlerin hafif hava performansları arttırılmış olur.

Olimpic Sails İtalya’dan gelen yelken tasarımlarımızın uygulandığı bu yelken tipi daha hafif, daha sağlam, esnemesi düşük seviyede olup, teknelerin performansını üst seviyeye taşımaktadır.

“Yarış Tipi Membran Yelkenler” e karşı avantajı daha ekonomik olması, uzun ömürlü olması ve kolay onarılabilir olmasıdır.

POLYESTER RADIAL RACING

POLYESTER RADIAL RACING<

Yarış Tipi Panel yelkenlerin 1. Alternatifidir.
Olimpic Sails Turkiye Polyester Radıal Racing yelkenlerini 25-35 Feet aralığındaki yarış teknelerine üretmektedir. Polyester lifler tarafından güçlendirilmiş 2 tarafı film kaplı bu hafif malzeme ile sert rüzgarlarda bile düşük esneklik ile teknelere performas sağlanır.

TWARON RADIAL RACING

POLYESTER RADIAL RACING<

Yarış tipi panel yelkenlerin 2. Alternatifidir.
Olimpic Sails Türkiye, Kevlar Yarış Yelkenlerini 25-55 feet aralığındaki yarış teknelerine üretmektedir. Twaron lifler tarafından güçlendirilmiş 2 tarafı film kaplı bu hafif malzeme ile sert rüzgarlarda bile düşük esneklik ile teknelere performas sağlanır.