YARIŞ TİPİ MEMBRAN YELKENLER (MACROS SAILS)

YARIŞ TİPİ MEMBRAN YELKENLER ( MACROS SAILS )

Olimpic Sails olarak ürettiğimiz MACROS adı verilen bu ürünler yelken üretimi teknolojisinin en üst seviyesidir. Yarışlarda teknesinden en üst seviyede performans beklentisi olan tekne sahipleri ihtiyacına cevap vermek amacıyla üretilmektedir.

Vakum,basınç ve yüksek ısının uygulandığı bu İleri seviye laminasyon uygulanarak üretilmektedir.Yapılan laminasyon sonucunda taşıyacağı yüklere uygun mukavemette yelkenler elde edilirken bu yelken tipi minimum ağırlıktadır. Üzerinde kullanılan ileri teknoloji ürünü lifler ile güçlendirilen bu yelkenler teknelerin performansını en üst noktaya taşırlar. Teknik özenle ve uygun düzende döşenen yüksek güçteki liflerin iki film arasına lamine edilmesi sonucu elde edilir.Kullanıcının ihtiyaçlarına veya tekne özelliklerine göre tek veya çift taraflı tafetta uygulaması yapılabilmektedir.

Olimpic Sails laminasyonu yapılan Macros yelkenler,Olimpic Sails Türkiye loftunda üretimi bitirilir ve yarışa hazır hale getirilir.

Yelkenleri üzerinde kullanılan liflerin cinsine göre 3 tip “ Yarış Tipi Membran Yelken ” bulunmaktadır.

MACROS PHT RACING

MACROS KEVLAR RACINGMillenium40

Olimpic Sails Türkiye’nin müşterilerine sunduğu MACROS PHT RACING yelkenler 25-35 Feet aralığındaki yarışlara katılan tekneler için önerilen membran yelkenlerdir. Yelkenin tüm alanına, özel bir dağılım tasarımına göre PHT lifler döşenmiş olan bu yelkenler hafifiliği ve esnemeye karşı mukavemeti sayesinde müşterilerine yüksek performans sunmaktadır.

Olimpic Sails Trieste’ de laminasyonu yapılan bu yelkenler Olimpic Sails Turkiye loftunda üretimi tamamlanmakta ve yelken yarışına hazır hale gelmektedir. MACROS PHT RACING yelkenlerimiz yarışçılık kariyerine sahip yelkenciler eşliğinde uygun trimleri müşteri ile paylaşılır.

PHT; Polyester High Tenacity anlamına gelmektedir. 2 film arasına döşenen bu lifler bütün yelkene yayılırlar ve yelken yüzeyindeki tansiyonu taşırlar.

Üretimin tüm aşamalarında 1. kalite performans aksesuarları kullanılarak yelkenin en hafif ve uygun mukavemette olması sağlanır.

MACROS KEVLAR RACING

MACROS KEVLAR RACING

Olimpic Sails Türkiye’nin müşterilerine sunduğu MACROS KEVLAR RACING yelkenler 30 -55 Feet aralığındaki yarışlara katılan tekneler için önerilen membran yelkenlerdir. Yelkenin tüm alanına, özel bir dağılım tasarımına göre siyah renk KEVLAR lifler döşenmiş olan bu yelkenler hafifiliği ve esnemeye karşı mukavemeti sayesinde müşterilerine yüksek performans sunmaktadır.

Olimpic Sails Trieste ’ de laminasyonu yapılan bu yelkenler Olimpic Sails Türkiye loftunda üretimi tamamlanmakta ve yelken yarışına hazır hale gelmektedir. MACROS KEVLAR RACING yelkenlerimiz yarışçılık kariyerine sahip yelkenciler eşliğinde deneme seyrine çıkılarak teslim edilir.

Kevlar, çok hafif karbon kökenli çok sağlam liflerden oluşan bir malzemedir. DuPont firması tarafından 1965 yılında icat edilmiş ve patentlenmiştir. Kevlar günümüzde zırh, sağlam halat yapımı, yanmayan koruyucu giysi yapımında kullanılmaktadır. Kevlar çok yüksek çekme gerilimine dayanabilen liflerden oluşan ipliksi bir yapıdır.2 film arasına döşenen bu lifler bütün yelkene yayılırlar ve yelken yüzeyindeki tansiyonu taşırlar.

Üretimin tüm aşamalarında 1. kalite performans aksesuarları kullanılarak yelkenin en hafif ve uygun mukavemette olması sağlanır.

MACROS KEVLAR-CARBON RACING

Olimpic Sails Türkiye’nin müşterilerine sunduğu MACROS CARBON-KEVLAR RACING yelkenler 30 -55 Feet aralığındaki yarışlara katılan tekneler için önerilen membran yelkenlerdir. Yelkenin tüm alanına, özel bir dağılım tasarımına göre siyah renk KEVLAR lifler döşenmiş olan bu yelkenler hafifiliği ve esnemeye karşı mukavemeti sayesinde müşterilerine yüksek performans sunmaktadır.

Olimpic Sails Trieste ’ de laminasyonu yapılan bu yelkenler Olimpic Sails Türkiye loftunda üretimi tamamlanmakta ve yelken yarışına hazır hale gelmektedir. MACROS CARBON-KEVLAR RACING yelkenlerimiz, yarışçılık kariyerine sahip yelkenciler eşliğinde deneme seyrine çıkılarak teslim edilir.

Carbon fiber, teknoloji ürünü olan ipliksi türü bir maddedir. Ana bileşimleri Karbonlaşmış akrilik elyaftır (Orlon), katran ve naylondur. Karbon fiberin yapısı, çelikten 4,5 kat daha hafif olmasına rağmen 3 kat daha dayanıklıdır. Karbon fiber, naylon gibi esnek ve orlon gibi de orta derecede dayanıklı değildir. Daha sert ve çok daha dayanıklıdır.

Kevlar, çok hafif karbon kökenli çok sağlam liflerden oluşan bir malzemedir. DuPont firması tarafından 1965 yılında icat edilmiş ve patentlenmiştir. Kevlar günümüzde zırh, sağlam halat yapımı, yanmayan koruyucu giysi yapımında kullanılmaktadır. Kevlar çok yüksek çekme gerilimine dayanabilen liflerden oluşan ipliksi bir yapıdır.

2 film arasına döşenen bu lifler bütün yelkene yayılırlar ve yelken yüzeyindeki yüksek tansiyonu taşırlar.

Üretimin tüm aşamalarında 1. kalite performans aksesuarları kullanılarak yelkenin en hafif ve uygun mukavemette olması sağlanır.

“MACROS KEVLAR RACING “ tip yelkenlere göre avantajı daha az sayıda liflere ihtiyaç duyarak aynı mukavemetin elde edilebilmesidir. Busayede daha hafif yelkenlerdir.