Olimpic Sails - Türkiye

Dünyaca ünlü İtalyan yelken üreticisi olan Olimpic Sails 1980 yılından itibaren yelken üretimi alanında faaliyet göstermektedir . Claudio Demartis, Mauro Parladori ve Roberto Bertocchi tarafından İtalya Trieste de başlayan Olimpic Sails grubu bugün dünyanın 26 farklı noktasında satış noktası olan 12 farklı ülkede üretimi olan bir grup halindedir.

Olimpic Sails Türkiye 2013 senesinden itibaren Istanbul’da yelken üretimi faaliyetine geçmiştir ,Gezi tipi yelkenler, yüksek performanslı yarış yelkenleri, dingi yelkenleri ve klasik tekne yelkenleri imalatı üzerinde faaliyet gösteren Olimpic Sails Türkiye yelken imalat yanısıra yelkenlerde meydana gelen hasarlarda tamir ve bakım servisi de vermektedir.

Olimpic Sails’ın ilk yelken imalathanesi 150m2 genişliğindeydi. Daha sonra 600m2'lik bir atölye, 2001 yılında da 2400m2'lik fabrika açıldı.Zamanla dünyanın yelken yarış arenalarının en tanınmış markalarından birisi haline gelmiştir.

Olimpic Sails gerek fabrikada sürekli araştırma ve geliştirmenin, gerekse yelkenlerinin dünyadaki tüm yarış parkurlarında kullanılmasının gücüyle büyük başarılar elde etmiştir.

Yelkenli gezi ve yarış tekneleri üzerine tüm gelişmeleri yakından takip eden grubumuz yarışlardaki üstün tecrübesini gezi tipi yelkenli teknelere aktarmaktadır.