TAFFETALI MEMBRAN YELKENLER

TAFFETALI KEVLAR FIBER MEMBRAN YELKEN

Olimpic Sails Türkiye olarak ürettiğimiz bu ürünlerimiz yelken üretimi teknolojisinin en üst seviyesidir. Teknesinden en üst seviyede performans beklentisi olan tekne sahipleri için uygulanmaktadır.

Yapılan laminasyon sonucunda taşıyacağı yüklere uygun mukavemette yelkenler elde edilirken bu yelken tipi minimum ağırlıktadır. Üzerinde kullanılan ileri teknoloji ürünü lifler ile güçlendirilen bu yelkenler teknelerin performansını en üst noktaya taşırlarken aynı zamanda ömürleri de 15 seneye kadar ulaşabilmektedir.Kullıcının ihtiyaçlarına göre taffeta tabakası tek veya çift tarafta yeralabilmektedir.UV dayanıklılığı yüksek seviyede olan taffeta yelkenler diğer yelken tiplerine göre güneşten daha az etkilenmektedirler.

MACROS PHT TAFFETA

Olimpic Sails olarak ürettiğimiz “Taffetalı Membran Yelkenler” in 1. Alternatifi ve en sıklıkla tercih edilenidir.Yelkenlerin laminasyonunda kullanılan PHT (Polyester High Tenasity) liflerle döşenmiş bu yelkenler 40 – 55 feet aralığında ki teknelerde mükemmel randuman vermektedir. En ileri teknolojide üretilen yelkenlerin özelliği, en düşük seviyede hafiflik ile en yüksek seviyede mukavemet sağlaması ve aynı zamanda olabilecek en düşük malzeme esnekliği oluşmasıdır.

Yüksek sertlikteki rüzgarlarda bile esnemesi gözle anlaşılmayan bu yelken tipi teknenize gelen rüzgarı aynı esnada sürate çevirerek en verimli kinetik enerji oluşmasını sağlayacaktır.

Laminasyonu Olimpic Sails İtalya’da yapılan MACROS PHT TAFFETA yelkenler Türkiye loftumuzda finishingleri yapılarak müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Yelkenlerimizin montajı sonrasında tüm trimleri müşterimiz ile beraber teknesinde , yarışcılık kariyerli yelkencilerimiz eşliğinde yapılmaktadır.

Taffeta kaplaması ihtiyaca göre tek veya çift taraflı uygunmaktadır.

MACROS KEVLAR TAFFETA

TAFFETALI KEVLAR FIBER MEMBRAN YELKEN

Olimpic Sails olarak ürettiğimiz “Taffetalı Membran Yelkenler” in 2. Alternatifidir. Yelkenlerin laminasyonunda kullanılan kevlar lifler ile döşenmiş bu yelkenler 40 – 65 feet aralığında ki teknelerde mükemmel randuman vermektedir. En ileri teknolojide üretilen yelkenlerin özelliği en düşük seviyede hafiflik ile en yüksek seviyede mukavemet sağlaması ve aynı zamanda olabilecek en düşük malzeme esnekliği oluşmasıdır. Kevlar lifler tercihe göre siyah olarak da kullanılabilmektedir.

Yüksek sertlikteki rüzgarlarda bile esnemesi gözle anlaşılmayan bu yelken tipi teknenizi gelen rüzgarı aynı esnada sürate çevirerek en verimli kinetik enerji oluşmasını sağlayacaktır.

Laminasyonu Olimpic Sails İtalya’da yapılan bu yelkenler Türkiye loftumuzda finishingleri yapılarak müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır. Yelkenlerimizin tüm trimleri müşterimiz ile beraber teknesinde yarışcılık kariyerli yelkencilerimiz eşliğinde yapılmaktadır.

Taffeta kaplaması ihtiyaca göre tek veya çift taraflı uygunmaktadır.