PERFORMANS/GEZİ TİPİ LAMİNE YELKENLER

PERFORMANS / GEZİ TİPİ LAMİNE YELKENLER

Olimpic Sails Türkiye , ileri teknoloji kumaşların kullanıldığı bu cins yelken üretimini sıklıkla uygulamaktadır.

İngiliz kumaş üreticisi Bainbridge marka birinci kalite lamine kumaşların ve aksesuarların kullanıldığı Performans/Gezi Tipi Lamine yelkenler 30 feet üzeri olan teknelerde tercihe dilen , teknesinden randuman almak isteyen gezi teknesi sahibi müşterilerimizin ihtiyacına rahatlıkla cevap verebilen bir ürünümüzdür.

Radial Dizayn ismi verilen kesim tipinin uygulandığı , çok adet panelden oluşan bir tasarım tipidir. Aşağıdaki resimlerde dikkat edilmesi gereken nokta yelkenin panellerinin kesim şekilleridir.Performans / Gezi Tipi Lamine yelkenlerin imalatında kullanılan özel tip yelken kumaşları , sandviç sistemde katmanların birbirine lamine edilmesi ile sağlamlaştırılan , aynı zamanda hafif bir kumaş elde edilen bir formül ile üretilir. Bu kumaşların kullanıldığı yelken tipinde zaman zaman 2 farklı kumaş bir yelkende kullanılır. Böylece yelkenlerin hafif hava performansları arttırılmış olur.

Olimpic Sails İtalya’dan gelen yelken tasarımlarımızın uygulandığı bu yelken tipi daha hafif , daha sağlam , esnemesi düşük seviyede olup , teknelerin performansını üst seviyeye taşımaktadır.

Gezi Tipi performans Yelkenlere göre üstün yanı kuvvetli rüzgarlarda yüksek tansyonlara maruz kalmasına rağmen şeklini kaybetmeden yelken performansını üst seviyede sergilemesi ve uzun yıllar sonra bile aynı performası sağlayabilmesidir.