OPTIMIST

Olimpic Optimist

Optimistlerin her koşulda kazanabilmesini sağlayan yelkenler üretiyoruz. Dünyanın dört bir köşesinde , 30.000'den fazla yelkenle muazzam bir deneyim sahibiyiz.

Kesintisiz sürdürdüğümüz araştırmalarımız ürün kalitesinde yüksek standartlarla birleşerek Olimpic Sails 'i öne geçirmiştir. Dünyanın en iyi yelkencileri ve yelken eğitmenleriyle aralıksız çalışmalarımız sayesinde, Optimist sınıfında liderliğimizi pekiştirecek iyileşmeler kaydetmekteyiz.

Elde ettiğimiz başarılar, tüm teknik özelliklerden çarpıcıdır. Olimpic Sails, son 20 yılda 15 kez Dünya Şampiyonu olmuştur. Dünyada böyle başarılara sahip bir yelken üreticisi daha bulamazsınız.

ÜRETİMDE OLAN YELKENLER

Kesim Mürettabat Kilosu Model Ayar Kılavuzu
Cross Cut < 38 RED Kullanım Kılavuzu
37 - 42 HAPPY
41 - 46 GOLD
> 46 PLATINUM

NOT: Yukarıdaki ağırlıklar tavsiye amaçlı olup verilecek kararlarda yelkencilerin teknik ve beceri düzeyi, fiziksel özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

RED modelini en ünlü ve en kolay kullanılan modelimizdir, sayısız dünya şampiyonluğu kazanmıştır.

Yeni bir modelimiz olan HAPPY, 73 ila 42 kg arası yelkenciler için 2013 yılında, Singapur milli takımının efsane antrenörü Fernando “Happy” Alegre ile birlikte geliştirilmiştir. Güç ve kıvraklığın mükemmel bileşimini sunan bu yelken, rüzgaraltı seyir sırasında yüksek performans ve kolay kontrol sağlar.

Yeni nesil GOLD ve PLATINUM yelkenler, dünyanın en iyi yelkencileri ve antrenörleriyle yapılan test ve çalışmalar sonucunda geliştirilmiş olup yelkenlerin teknik başarısı uzmanlarca onaylanmıştır.

Hafif ve orta sıkletteki sporcular için GOLD, 45 kg üstü ağırlıktaki sporcular için PLATINUM tavsiye edilmektedir. İki yelken de rüzgaraltı seyirde maksimum yüzey alanı verecek şekilde tasarlanmış olup yeni radial kumaşı ile tüm rüzgar açılarında en yüksek performansı sağlamaktadır.

Kesim Mürettabat Kilosu Model Ayar Kılavuzu
radial 36 - 43 radial MEDIUM

radial yelkenlerimizin yeni modellerinde orsa yakaları sağlamlaştırılmış, maksimum derinlik başa kaydırılmış ve arka yakalar daha da düz hale getirilmiştir. Bu sayede yelkenin trimi daha kolay yapılabilir ve eski modellerde olduğu gibi daha az deneyimli takımlara dezavantaj doğmaz. radial kesimin gücü ve özelliklerinden yararlanmak artık daha kolay.

Kesim Mürettabat Kilosu Model Ayar Kılavuzu
Okul 30 - 60 SAILING SCHOOL

Bir süredir yelken okulları için düşük maliyetli Optimist yelkenleri üretmekteyiz. Bu yelkenler, daha dayanıklı ve sağlam bir malzeme olan Dacron'dan üretilmektedir. Fiyata çıtalar ve kılıf dahildir fakat yelkenlerde, numara bulunmamaktadır (Ayrıca satın alınabilir). Yelkenlerde Optimist logosu ve lisansı olmadığından, bu modellerin resmi yarışlarda kullanılması mümkün değildir.