470

470 Olimpic Sails

Olimpic Sails 1980'lerde kurulduğunda, ilk üretilen yelkenler şirket kurucuları Demartis, Parladori ve Bertocchi'nin uzmanlık alanı olan 470 sınıfındaydı. Sonraki yıllarda bu sınıfa her zaman özel ilgi gösterdik ve en tatmin edici sonuçları burada aldık.

Sayısız ulusal yarış, kıta ve dünya şampiyonasının yanı sıra, çeşitli Olimpiyatlar’da iki altın, bir gümüş ve üç bronz madalya elde ettik.

Karada ve denizde yaptığımız deneyler sayesinde 470 yelkenlerinde edindiğimiz geniş bilgi birikimi, dünyanın dört bir köşesindeki sporculara tüm soruları hakkında ayrıntılı cevaplar verebilmemizi mümkün kılıyor.

Piyasadaki en hızlı ve basit yelkenleri Olimpic üretmektedir. Sırrımız; Malzemelere ve üretimde hassasiyete gösterdiğimiz özen elbette önemlidir, fakat asıl gücümüzü yelkenlerimizi bizim için test eden uluslararası sporculardan almaktayız. Modellerimiz bu testlerden geçmeleri şartıyla satışa çıkabildiği için, en iyi kaliteyi sunduğumuzdan şüphemiz yok.

ÜRETİMDE OLAN YELKENLER

Model Kesim Notlar
Ana Yelken SR Yan Radyal ÖNEMLİ: Sipariş verirken mutlaka ana direk tipini belirtin.
UP Cross Cut
Flok PLUS Cross Cut İki kumaş tipi:
UL (Ultralight) ve RS (RipStop)
Cenova BOG (9 panel) Cross Cut

ANA YELKEN

SR - Yarı radyal

Profillerin yıllar içinde sürekli geliştirilmesinin sonucu olan yarı radyal ana yelken, tüm kullanım amaçları için ideal yelkendir. Alt kesimi daha da ince olan yelkenin üst kesiminde daha fazla güç ve kıvraklık elde edilmektedir. İtici gücü azamiye çıkarmak için arka yakanın daha da gergin olmasına özen gösterilmiştir.

UP - Cross cut

Radyal kesim yelkenlerin öne çıkmasından önce çok sayıda uluslararası yarış kazanmış bir yelken modelidir. İlk olarak ProctorY direk için üretilen, ardından Superspar M7 için optimize edilen yelken, daha ağır bir kumaştan üretilmektedir ve daha güçlü forma sahiptir. Kullanışlılığı sayesinde 140 kg üstü ekipler için idealdir.

FLOK

PLUS

Alt kesimi daha ince olan yeni nesil ana yelkenlerin mükemmel tamamlayıcısı, çapraz kesim ve güçlü bir floktur. Tüylerin daha stabil olmasını sağlayan güçlü orsa yakası sayesinde özellikle dalgalı denizde tercih edilir.

BALON

BOG (9 panel)

BOG uzun uğraşlar sonucunda bu aşamaya gelmiştir. Boyut, rüzgaraltında performans ve apazda stabilitenin ideal bileşimini sunar. Hafif rüzgarlarda performansı arttırarak kullanım alanını genişletmek üzere tasarlanmıştır. Fakat potansiyelinden tam olarak yararlanmak için, deneyimli ve teknesini iyi tanıyan bir ekip tarafından kullanılmalıdır.

Ayar kılavuzu 470 ayar kılavuzu aşağıda yer almaktadır.